O spolku Vinaři z Bulhar

V roce 2006 se zrodilo v hlavách některých našich vinařů myšlenka založit spolek. Nápad byl spojen s uskutečněním akce Hodové tůlání po Pulgarských sklepech. 

Od té doby se spolek pomalu rozrůstá o místní vinařské nadšence s cílem prezentovat svá vína a budovat v obci vinařskou kulturu. Nyní je ve spolku 13 vinařů. Většinou se jedná o malé rodinné vinařství, ale i několik větších vinařů.

Všichni vinaři spolku musí splňovat podmínky, aby se mohli stát členy. Prvořadě musí mít sklep i vinohrad v Bulharech a musí dělat víno :-). 

V katastru obce Bulhary se nachází cca. 130ha vysázených vinic. Z bílých odrůd se zde daří odrůdám Müller Thurgau, Pálava, Sauvignon, Ryzlink vlašsky i rýnský, Rulandké šedé a Veltlínské zelené. Z červených odrůd pak Frankovka, Svatovavřinecké, Modrý portugal a Dornfelder.

Hodové tůlání po Pulgarských sklepech se od roku 2006 stalo každoroční akcí. Ta probíhá vždy v pátek před místníma hodama, které se konají vždy poslední srpnový víkend. Ta se již dnes stala tradicí a v roce 2023 byl její 14. ročník. 

Nyní je už definitivní, že budeme pořádat další akci, která bude na jaře. Její jméno jeJarní tůlání po Pulgarských sklepech a bude se konat v sobotu 20.4.2024.